Nová lepička V225. júna 2018 – Výmena lepičky chrbátov kníh. Po skvelej službe japonského Horizonu 260L zostávame pri značke. Nový model 270V je iná liga - maximálna automatizácia a trojnásobná produktivita práce. Viacnásobné nanášacie valce zabezpečujú výborný kontakt lepidla s blokom a vysokú stabilitu práce.

Bratislava, 30. januára 2017 – Veľká zmena v našej príprave výroby. Po 10 rokoch prevádzky v off-line režime sme osvit tlačových platní zautomatizovali. Okrem zníženého nároku na ľudskú prácu je výhodou systému schopnosť pokračovať v osvite platní aj po odchode personálu, prípadne spustiť výrobu tlačových zo vzdialeného pracoviska. Denná produkcia platní sa zdvojnásobila.

Bratislava, 29.augusta 2016 – Koncom leta sme inštalovali japonský skladací stroj Horizon.
Vysoká miera automatizácie výrobného procesu umožňuje nastavenie v priebehu minút.
Stroj poskladá hárok na 6 paralelných a 2 krížne lomy, je vybavený aj elektrickým nožom na skladanie hrubých materiálov.
V závislosti od veľkosti skladaného materiálu dokáže poskladať až 25 000 ks za hodinu. Ponúkame tiež tzv. okienkový (oltárny) lom.
Bratislava, 22. júna 2016 – Ročne vyrobíme vyše milióna brožúr. Väčšina je šitá drôtom, preto brožovacia linka patrí k najvyťaženejším zariadeniam. Po 4 rokoch teda opäť "update". Nový brožúrkovací automat má dvojnásobnú rýchlosť, vysokú presnosť a drôtom ušije aj hrubé brožúry. Dokúpili sme aj opciu na šitie závesných skobiek (očková väzba).

Bratislava, 12. decembra 2015 – V závere roka sme posilnili naše oddelenie prípravy a digitálnej tlače. Inštalovali sme produkčný digitálny tlačový stroj formátu SRA3+. Oproti súčasnej technológii umožnil zvýšiť produktivitu práce trojnásobne. Okrem tlačového stroja takmer tri metre dlhá linka pozostáva zo vzduchového podávania papiera a profesionálneho finišéra pre okamžité spracovanie malonákladových a kusových produkcií. Po nakalibrovaní farebnej vernosti a otestovaní desiatok vhodných materiálov a dokončovacích úprav bude zariadenie v plnej prevádzke od začiatku januára 2016.

Bratislava, 22. novembra 2015 – S piatimi desiatkami klientov sme oslavovali v najlepšej reštaurácii Slovenska 2014/2015, bratislavskej FOU ZOO. Je to neuveriteľné, na trhu sme už 20 rokov. Počas tohto obdobia nastal turbulentný vývoj v branži a tak sme spoločne zaspomínali na dnes už zabudnuté technológie, postupy alebo nekonečné hodiny, ktoré sme strávili pri operáciách, ktoré dnes trvajú minúty. Za ten čas sme trikrát kompletne zmenili technológiu. Čo zostalo, sú skúsenosti. Ďakujeme stovkám klientov, ktorí nám pomohli vyrásť!

Bratislava, 15. februára 2015 – Bratislava tlačí v Ultra Printe. V polovici februára k našim klientom pribudla aj mestská časť Bratislavy Vrakuňa. Aktuálne tak tlačíme už pre 5 mestských častí Bratislavy.

Bratislava, 24. septembra 2014 – Konferencia Marketing That Sells v bratislavskom hoteli Saffron bola stretnutím stovky marketérov a pracovníkov agentúr. Témou konferencie boli branding, zmena komunikačnej stratégie a lojalitné programy. Ultra Print ako jeden z partnerov konferencie prezentoval metódy prepojenia on-line a off-line obsahu prostredníctvom tlačovín.
Zaujali tiež informácie o budúcnosti tlače, ktorú prezentovali futurológovia na konferencii vrámci britského IPEXu. Podľa prognóz bude pokračovať pokles v segmente dennej tlače a transakčných dokumentov. Segment akcidentačnej tlače (reklamných tlačovín a direct mailu) bude stabilný najmä v Európe a severnej Amerike.


Bratislava, 15. februára 2014 – Tlačiareň Ultra Print zaznamenáva rast výkonov už piaty rok za sebou. Napriek komplikovanému trhovému prostrediu v roku 2013 spoločnosť získala desiatky nových zákazníkov, čo vytvára predpoklad rastu aj v roku 2014. Ultra Print vyrába v nepretržitej prevádzke a každý rok rozširuje spektrum svojich služieb.

Bratislava, 10. novembra 2013 – spektrum našich zariadení pre dokončovacie spracovanie doplnil nový laminovací stroj. Zariadenie dokáže polaminovať hárky do formátu B2. Prináša nám zvýšenie flexibility a zníženie počtu výjazdov na kooperácie.

Bratislava, 15. január 2013 – Po adaptácii na nový tlačový stroj KBA Performa sme tento pripojili do automatizovaného spracovania tlačových dát. Tlačový stroj teraz dostáva dáta o svojom nastavení priamo z workflow osvitového štúdia, čo prináša ďalšie skrátenie každej prípravy. Automatizácia zvýši produktivitu práce zhruba o 15%.

Bratislava, 8. augusta 2012 – Dnes sme inštalovali moderný tlačový stroj KBA Performa 66-4. Štvorfarbový stroj nahradil stroj rovnakého výrobcu predchádzajúcej generácie. Prináša vyššiu efektivitu a stabilitu. Príbuzné ovládanie umožňuje rýchle preorientovanie tlačiarov na tomto stroji.

Druhý rok intenzívneho rastu

(Bratislava, 19. januára 2012) Významný poskytovateľ expresných polygrafických služieb ULTRA PRINT s.r.o. dosiahol už druhý rok po sebe dvojciferný rast. Za rok 2011 počet prijatých objednávok narástol o 25,5%.

Darilo sa vo všetkých segmentoch tlače. Tlačiareň získala desiatku nových periodických titulov a posilnila výrobu pre zákazníkov v oblasti reklamy. Reklamné tlačoviny sú tradične ťažiskom výroby Ultra Printu. V roku 2011 v tomto segmente zaznamenali opätovný rast záujmu o výpravné a teda náročnejšie zákazky. Tlačiareň na to reagovala zakúpením technológie pre výsek a personalizáciu. Po celý rok 2011 Ultra Print udržal trojzmennú výrobu, čo klientom prinieslo väčšiu flexibilitu. Rozšírenie zaznamenalo aj oddelenie služieb klientom. Pre rok 2012 Ultra Print plánuje ešte lepšie využitie vlastného know-how v oblasti riadenia obchodu a výroby a predpokladá rast prevyšujúci 20%.

Výsek máme doma

Po 5 ročnej intenzívnej kooperácii vo výseku sme sa rozhodli kooperáciu ukončiť. Dôvodom bola potreba lepšej kontroly nad týmto procesom a zvýšenie operatívnosti. Výsekový stroj Heidelberg patrí k stáliciam tohto biznisu. Vďaka liatinovej mechanickej konštrukcii a nulovej elektronike je takmer nezničiteľný a veľmi spoľahlivý.
Vysekávame z papiera a lepenky do formátu B2. Väčšinu často používaných foriem máme na sklade.

     

Napísali o nás: Stratégie - február 2011

Na otázky týkajúce sa vývoja v polygrafickom priemysle odpovedal konateľ spoločnosti Ultra Print Mgr. Ján Holčík.Sťahovanie do väčšieho

Po deviatich rokoch na Trnávke sme sa presťahovali bližšie do centra. Od jesene 2009 nás nájdete blízko Polusu na Pluhovej ulici 49.
Dôvodom nebola ani tak potreba mať jazero Kuchajda „na dostrel“ ako hľadanie väčších a technicky vyhovujúcejších priestorov.
Naša výroba sa za posledné roky významne rozrástla a potrebovali sme areál s lepším zázemím pre výrobné činnosti.
Nové priestory sú väčšie, vyššie (lepšia cirkulácia vzduchu) a hlavne variabilnejšie. Na foto je záber zo sťahovania 4 farebného tlačového stroja.

  


Zobraziť články z archívu